Diş fırçanız sağlığınız için bir tehdit mi?

259
Diş fırçanız sağlığınız için bir tehdit mi?
Aktardanal

Diş fırçaları soğuk algınlığı ve influenzaya niçin olanlar dahil olmak suretiyle bir dizi bakteri ve virüs için mükemmel bir üreme ve bulaşma alanıdır. Bu yüzden diş fırçalarının muhafaza edilmesi ve temizlenmesi hem kendi sağlığımız hem de beraber yaşadığımız sevdiklerimizin sağlığı için oldukça mühim. Diş Hekimi Zafer Kazak mevzu hakkında bilgiler verdi.

İşte bunu bakteri ve virüsleri ( Korona – Covid19 dahil )diş fırçamızla bulaştırmamanın birkaç yolu

1. Her kullanımdan ilkin ellerimizi kesinlikle oldukça iyi yıkamalıyız.
2. Diş fırçamızın ıslak kalması bakteri ve virüslerin tutunması ve çoğalması için zemin hazırlar fırçamız kesinlikle kuru kalmalı. Bu yüzden birden fazla fırçamız olmalı.Her fırça kullanmadan ilkin tamamen kuru durumda bulunmalı. Bunun için fırçanızı gün ışığında bırakıp hem kurumasını hamde güneşin ultraviyole etkisiyle bir miktar dezenfekte olmasını sağlayabilirsiniz.
3. Minik bir kaba %3 lük hidrojen peroksit ( oksijenli su ) ekleyip gece süresince diş fırçanızı bu suda bekletip dezenfekte edebilirsiniz. Kullanmadan ilkin bolca suyla kesinlikle durulamalısınız.
4. Diş fırçanızı banyodaki toz ve ve bakterilerden korumak için kesinlikle koruyucu bir başlık takının. Bu amaçla üretilmiş içinde bitkisel dezenfektan yağlar bulunan koruyucular kullanabilirsiniz.
5. Diş fırçanızın banyoda klozetin en uzak noktasında muhafaza edin ve klozet kapağınızı devamlı kapalı durumda tutun.
6. Diş fırçanızı öteki aile bireyleriyle aynı kap içinde birbirine temas edecek halde değil kesinlikle ayrı ayrı koruyun.
7. Asla bir başkasının fırçasını kullanmayın.
8. Diş fırçalarının averaj ömrü 3 aydır bu süreçte kesinlikle fırçanızı yenileyin

İnternet Gurmesi

Aktardanal
Benzer Yazılar
Warez Php Scriptler
Null Community
Php Script İndir